Mersin Uzuncaburç | Düğün Fotoğrafçısı Gezi Notlarından

Helenistik Çağdan Kalan Bir İbadet Alanı | Mersin’i Keşif | Uzuncaburç | 17.03.2016

Bu benim Uzuncaburç’a yaptığım ikinci ziyaretimdi. İlk gidişim Mersin Motor Festivali sırasındaydı. Yaz ortasında, motorların üzerinde ve bardaktan boşanırcasına yağan bir yağmurla girmiştik bu antik kente.  Gökyüzündeki yağmur bulutları, damlaların getirdiği temizlik ve bu sit alanının kendine özgü havası büyüleyiciydi. Çok kısa bir süre kalabilmiştik; aslında şöyle bir kapıdan bakıp kaçan misafirler gibiydik.

Hemen sonra yeni bir ziyaret şansım oldu. Bir mağara gezisi sonrasında alelacele de olsa tekrar uğramaya karar verdim. İyi ki de yapmışım çünkü bu antik kentin, içerisinde yaşayan köy halkıyla, doğayla inanılmaz güzel bir uyumu var. Bu uyum, içine harika bir duygu dolduruyor, huzur veriyor.

Bir portre fotoğrafçısı olarak bana burayı hatırlatacak ve saklayabileceğim ve de sizlerle paylaşabileceğim bir kaç fotoğraf almadan da ayrılmadım. Zira bence Mersin’de düğün çekimi, nişan, sevgili, save the date çekimleri, hatta aile çekimi içinde harika bir mekan alternatifi. Yada sadece gidin bir dolaşın ve havayı ciğerlerinize, ruhunuza doldurun.

2015GJOURN-Uzuncaburc 01 2015GJOURN-Uzuncaburc 01-2 2015GJOURN-Uzuncaburc 06 2015GJOURN-Uzuncaburc 05 2015GJOURN-Uzuncaburc 04 2015GJOURN-Uzuncaburc 01-52015GJOURN-Uzuncaburc 03

Leave a reply

Your email address will not be published.